*****خبرگزاری خبر لردگان***لطفا با انتقادات و پشنهاداتان در بهبودی وب یاری نمایید با تشکر خبـــرگزاری خبر لردگان ??

دو خبر از اموزش وپرورش

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۲۷ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:

با حضور اعضاي شورا و ديگر مدعوين جلسه ي شوراي آموزش و پرورش منطقه ي فلارد در محل اين اداره تشكيل گرديد .

 ايرج سلطاني سرپرست اداره ي آموزش و پرورش اين منطقه و دبير شورا پس از تلاوت آياتي از كلام  حق ، ضمن تسليت شهادت امام علي النقي (ع) در خصوص دستورات جلسه مطالبي را پيرامون امتحانات خرداد ، كمبود نيروي انساني در سال تحصيلي آتي ، تجميع مدارس و بررسي فعاليتهاي سه ماهه ي كميته ي شوراي آموزش و پرورش منطقه به اطلاع اعضاي شورا رسانيده و گفت تعداد سيزده نفر دختر و شش نفر پسر سهميه ي اين اداره در آزمون انتخاب دانش آموزان جهت تحصيل در دوره ي سه ساله ي مراكز دانشسراي استان در نظر گرفته شده اند كه بر اين اساس تعداد پنجاه و دو نفر پسر و دختر در اين منطقه جهت شركت در اين امرثبت نام و پس از برگزاري آزمون تعداد نوزده نفر پسر و دختر به اين مراكز راه پيدا نموده و پس از طي دوره ي سه ساله تحصيل مدرك فوق ديپلم آموزش ابتدايي را كسب و در مدارس ابتدايي منطقه فلارد مشغول به تدريس خواهند شد .

در ادامه ي جلسه پس از بحث و تبادل نظر مواردي چون تأمين زمين مورد نياز مدارس احداثي جديد در منطقه ، گاز رساني مدارس 22 بهمن و فجر كلواري ، چگونگي تأمين كمبود نيروي انساني سال 1387 – 1386 هـ .ش شيوه ي اعمال طرح تجميع مدارس و شناسايي خيرين مدرسه ساز به تصويب نهايي رسانيده شد .

خبرنگار آ . ب . نيوز . بهرام عبداللهي – فلارد

جلسه ي ماهانه ي شوراي آموزش و پرورش شهرستان لردگان در محل خانه ي معلم شهر لردگان برگزار گرديد . در اين جلسه ابتدا در خصوص نحوه ي تشويق فرهنگيان موفق در امور آموزشي و پرورشي بحث وگفتگو به عمل آمده و مقرر گرديد نماينده ي شوراي آموزش وپرورش جهت اطلاع شورا از كم و كيف موضوع در جلسات كميته ي تشويق كاركنان اداري و آموزشي حضور فعال داشته باشد .

هم چنين موضوع سامان دهي فضاهاي آموزشي سطح شهرستان طرح و مقرر شد مديريت آموزش و پرورش ضمن بررسي موضوع پيشنهادات نهايي خود را در جلسه ي آتي به منظور بررسي راه كارهاي جديد ارائه نمايد . در همين راستا مقرر گرديد با توجه به كمبود فضاهاي آموزشي در سال تحصيلي جديد دانشگاه پيام نور واحد لردگان از ساختمان فعلي كه متعلق به آموزش و پرورش اين شهرستان مي باشد به ساختمان كانون فرهنگي – هنري شهر لردگان نقل مكان نمايد .

خبرنگار آ . ب . نيوز . محمد كريمي – لردگان


نظرات:
?
?

كمبود نيروي انساني،مانع نقل وانتقال فرهنگيان درشهرستانشده است

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۲۷ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:
كارشناس مسوول سازمان آموزش وپرورش چهارمحال و بختياري گفت:كمبود نيروي انساني، مانع نقل وانتقال فرهنگيان در شهرستان لردگان شده است.

بابك زماني پور روز سه‌شنبه در گفت وگو باايرناافزود: دراين شهرستان امسال ‪ ۳۱۵‬نفر متقاضي انتقال به ساير شهرستانهاي اين استان و ‪ ۷۲‬نفر متقاضي انتقال به خارج از آن هستند.

به گفته وي بدليل كمبود شديد نيروي آموزشي در اين شهرستان تنها با ‪۱۲‬ نفر از فرهنگيان اين منطقه براي انتقال در داخل استان چهارمحال و بختياري و دو نفر براي انتقال به خارج از اين استان موافقت شده است.

وي تعداد فرهنگيان اين شهرستان را يك هزار و‪ ۴۷۰‬نفر اعلام كرد وگفت : در صورت موافقت با انتقال متقاضيان اين شهرستان با كمبود شديد نيرو مواجه مي شد.


نظرات:
?
?

باند قاچاق سلاح غيرمجاز معروف به" كيس شاهين" درشهرستان متلاشي شد

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۲۷ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي چهارمحال وبختياري گفت: ماموران پليس اطلاعات شهرستان لردگان در اقدامات اطلاعاتي، روز سه شنبه باند قاچاق اسلحه و مهمات معروف به "كيس شاهين" را شناسايي و متلاشي كردند.

سرهنگ محمدرضا رمضاني روز چهارشنبه در گفت وگو با ايرنا،افزود: در اين رابطه سه تن ازاعضاي اين باند دستگير شدند و‪ ۱۶‬قبضه سلاح غيرمجاز، ‪ ۱۴۹‬عدد فشنگ اسلحه شكاري بدست آمده است.

وي كشف و ضبط ‪ ۱۶۱‬عدد چاشني ،مقداري باروت و سه دستگاه دوربين شكاري را از ديگر ادوات بدست آمده ازاعضاي باند منهدم شده در شهرستان لردگان عنوان كرد.

به گفته وي افراد دستگير شده باند"كيس شاهين" جهت بررسي، تحويل مقامات قضايي استان چهارمحال و بختياري شدند.


نظرات:
?
?

دولت نهم لردگان را سوار برقطار توسعه كرد !!!!!!

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۱۳ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:
خبرگزاري فارس: فرماندارشهرستان لردگان گفت: بعد از سفر رياست جمهوري و هيئت دولت به اين شهرستان تحول عظيمي در اين شهرستان رخ داده و در حال حاضر لردگان سوار بر قطار توسعه شده است.

حسنعلي جعفري، درگفت‌وگو با خبرنگار فارس در لردگان با بيان اين مطلب افزود: در سفر رياست جمهوري و هيئت دولت به شهرستان لردگان 29 پروژه بزرگ به تصويب هيئت دولت رسيد كه با پيشرفت فيزيكي اين طرح‌ها انتظار مي‌رود تا پايان برنامه چهارم توسعه تمام اين طرح‌ها به بهره‌برداري برسند.
وي خاطرنشان كرد: در سفر هيئت دولت به لردگان 35 ميليارد و 690 ميليون ريال اعتبار براي تكميل و راه اندازي اين طرح‌ها اختصاص يافت كه با بهره‌برداري از اين طرح‌ها بسياري از مشكلات شهرستان لردگان برطرف خواهد شد.
فرماندار لردگان با بيان اينكه تا چند سال آينده لردگان به عنوان بزرگترين قطب صنعتي چهارمحال و بختياري تبديل خواهد شد افزود: مجتمع بزرگ پتروشيمي لردگان، نيروگاه گازي و كارخانه سيمان از مهمترين طرح‌ها در حال انجام اين شهرستان است كه با بهره‌برداري از اين طرح‌ها زمينه اشتغال هزاران نفر را فراهم مي‌كند.
جعفري، اختصاص 90 ميليون ريال به جاده لردگان ـ خوزستان، احداث مركز فني و حرفه اي خواهران، احداث دانشگاه پيام نور و پرداخت وام ازدواج از محل صندوق مهر امام رضا(ع) به بيش از هزار نفر را از ديگر دستاوردهاي سفر دولت نهم به شهرستان لردگان عنوان كرد و افزود: با گامهاي دولت نهم آينده‌اي درخشان در پيش روي شهرستان لردگان است.


نظرات:
?
?

شنا در رودخانه‌ها، جان جوانان چهارمحال وبختياري را تهديد مي‌كند

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۱۳ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:
همزمان با فرارسيدن فصل گرما جوانان و نوجوانان در چهارمحال وبختياري ، بدليل كمبود استخرهاي شنا،درآبهاي رودخانه‌ها شنا مي‌كنندكه‌اين امر خطراتي را به همراه دارد.

كمبوداستخر شنا در فصل گرما و وجود رودخانه‌ها ، حاشيه سدها ، تالابها و ديگر آبگيرها دراين استان ، خطر غرق شدن را براي نوجوانان و جوانان نيز دوچندان كرده است.

به گزارش نيروي انتظامي چهارمحال وبختياري در هفته گذشته سه جوان در شهرستانهاي لردگان و بروجن در يك سد خاكي و تالاب چغاخور" غرق شده‌اند كه اين آمار بيانگر اين وضعيت نامناسب است.

يكي‌ازجوانان شهركردي در اين‌باره به ايرنا گفت: متاسفانه به رغم استقبال جوانان از ورزش مفرح شنا در اين بخش سرمايه‌گذاري چنداني صورت نگرفته است.

"محمد كوهي" افزود: استفاده از استخرهاي شناي فعال استان به لحاظ محدويت ظرفيت و نيز مسايل بهداشتي براي هركسي و به راحتي امكانپذير نيست.

وي افزود: در سال‌هاي گذشته آسيب‌هاي چشمي از جمله عوارض استفاده از آب آلوده استخرهاي شنا براي برخي از شناگران استان رخ داده است.

وي گفت: بيماري‌هاي عفوني و قارچي از خطراتي است كه جواناني را كه براي شنا به رودخانه‌ها مي‌روند ،نيز تهديد مي‌كند.

يكي ديگر از جوانان شهر سامان گفت: در اكثر موارد جوانان به صورت گروهي با يكديگر به رودخانه‌هاي استان براي شنا و آب تني مي‌آيند و چون اصول و قوائد شنا را نمي‌دانند به قسمت‌هاي عميق رودخانه رفته و غرق مي‌شوند.

"حافظ اميري " يك جوان شهر "لردگان" نيز به خبرنگارايرنا گفت: اين شهر گرمسيري‌ترين نقطه استان چهارمحال وبختياري است بااين وجوداستخرشنا ندارد.

اگر چه مسوولان آمار دقيقي از غريق‌شدگان اين استان در رودخانه هاارايه نمي‌دهند اما گفته مي‌شود اين ميزان در سال بيش از ‪ ۱۰‬نفر است.

مديركل تربيت بدني استان چهارمحال وبختياري نيزگفت:درحال حاضر دواستخر شنا در استان فعال است.

"محسن حسين ميرزايي" افزود: ساخت استخر در مراكز شش شهرستان استان يكي از اولويت‌هاي كاري اين سازمان است.

وي افزود: بر فعاليت و بهداشت استخرهاي شنايي فعال استان نيز اكيپ‌هايي از مركز بهداشت استان و سازمان تربيت بدني هر روزه نظارت مي‌كنند.

به گفته وي، آب استخرهاي شنا هر دو روز يكبار تخليه مي‌شود و براي ضد عفوني از محلول كلر نيز استفاده مي‌شود.

معاون امداد و نجات جمعيت هلال احمر چهارمحال وبختياري نيز گفت: يك اكيپ سيار امداد و نجات غواصي با‪۲۰‬نفرنيروي آموزش ديده‌غواص درفصل گرما دراستان فعال هستند.

"عليار صفاريان" افزود: آموزش غواصي به صورت رايگان يكي از برنامه‌هاي جمعيت هلال احمر است كه هر ساله اين طرح با استقبال جوانان مواجه است

به گزارش ايرنا، از ‪ ۲۶‬شهر چهارمحال وبختياري دو شهر داراي استخراست.


نظرات:
?
?

نفرات برتر المپياد ورزشي روستايي و عشايري

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۱۳ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:
مرحله نهايي نخستين دوره المپياد ورزشي روستايي و عشايري چهارمحال و بختياري روز سه‌شنبه در مجموعه فرهنگي،تفريحي روستاي"ديمه" شهرستان كوهرنگ با اعلام نفرات برتر اين رقابتها به كار خود پايان داد.

به گزارش ايرنا،در رشته كشتي محلي" جلال غيبي" در وزن منفي ‪ ۵۷‬كيلوگرم و در مثبت ‪ ۷۵‬كيلوگرم"يوسف غيبي‌پور" از كوهرنگ به مقام نخست دست يافتند.

در رشته "الختر" يا جنگ تن به تن تك پا(خروس جنگي)، شهرستان لردگان اول شد و شهرستانهاي كوهرنگ و شهركرد در مكانهاي بعدي جاي گرفتند.

همچنين در رشته طناب كشي تيم شهرستان شهركرد اول، شهرستان فارسان دوم و شهرستان كوهرنگ سوم شد.

در دو و ميداني انفرادي "ايمان اسماعيلي" از فارسان،" سلمان اماني" از كوهرنگ و" محمد نوروزي"از بروجن حايز نفرات اول تا سوم شدند و در مسابقات تيمي نيز فارسان به مقام نخست دست يافت و تيمهاي لردگان و شهركرد دوم و سوم شدند.

در رشته قويترين مردان روستا در منفي ‪ ۸۰‬كيلوگرم"موسي باقري" از فارسان، "محمد پناهي"از شهركرد و "محمد فولادي"از لردگان و در رده مثبت ‪ ۸۰‬كيلوگرم "حميد رمضاني"از شهركرد، "علي رحيمي"از فارسان و " رضا رضايي" از لردگان بر سكوهاي اول تا سوم ايستادند.

مديركل تربيت بدني چهارمحال و بختياري گفت:در اين مرحله از المپياد ‪۳۰۰‬ ورزشكار مرد روستايي و عشايري به مدت دو روز در رشته‌هاي ورزشي فوتبال، دو صحرانوردي، طناب كشي، الختر و قويترين مردان روستا به رقابت پرداختند.

"محسن حسين ميرزايي" در گفت وگو با ايرنا افزود: الميپاد ورزشي روستايي و عشايري چهارمحال وبختياري در دو بخش خانمها و آقايان از ‪ ۱۶‬خردادماه تا ‪ ۱۲‬تيرماه سال ‪ ۸۶‬در سه مرحله برگزار شد.

وي گفت:درنخستين المپياد ورزشهاي روستايي و عشايري بازيهاي بومي طناب‌كشي ، الختر، كشتي محلي ويژه بازيهاي شش ماه نخست سال در روستاهاي مركز بخش، روستاهاي مركز شهرستان و چهار روستاي مركزاستان به‌صورت متمركز برگزار شد.

حسين‌ميرزايي يادآور شد: براي اجراي اين المپياد يكصد ميليون ريال اعتبار اختصاص داده شد.

وي گفت: تعداد و نوع بازيهاي محلي و بومي عشايري و روستايي چهارمحال و بختياري پس از برگزاري اين المپياد براي هميشه مدون و ثبت خواهد شد.


نظرات:
?
?

برگرفته از جام شیدایی

 • نويسنده:حسن آبرود
 • تاريخ:چهارشنبه ۱۳ تیر۱۳۸۶
 • عنوان موضوع:

سهمیه بندی بنزین بی شک  همانطور که آقای باهنر می گوید از افتخارات حاکمیت اصولگرایان است و همانطور که آقای پورمحمدی گفت قابل تردید نیست و ایضا همانطور که آقای الهام می گوید فعلا آزاد هم به فروش نمی رسد .ودرباب اینکه آیا برای تحقق این مهم بستر سازی لازم شده است نیزچون و چرای نمی شود !چرا که  همانطور که یکی دو مقام محترم دیگر تاکید داشتند چه بسا مخالفان دولت با این اقدام موافق شوند و بعدها این افتخار را مصادره نمایند.این ادعا معنا و عبرت دگری هم دارد . و آن ضرورت زمان و تاریخ است . این عبرت که مخالفان یک  ضرورت اجتناب ناپذیر خود مجری می شوند، درس خوبی است . تاریخ و روزگار از این درس ها و بازیها بسیارداشته وخواهد داشت !سخن ما نیز از  جنس تردید و تخطئه و تصاحب نیست ، بلکه از آنجا که این مهم یکی از جلوه های عدالت و تابناکترین آن عنوان میشود کاستیهای راکه پنجه بر چهره زیبای عدالت می کشد را یاد آور می شویم .

روستاهای دور افتاده که فاقد وسایل نقلیه عمومی هستند و یا تک و توکی خودروهای موجود مصرف بالایی دارند با مشکلات عدیده ای روبرو شده ومی شوندآیا هیچگونه تمهیدی اندیشه شد؟آیا  مردم این روستاها و مناطق کوهستانی که فاقد اتوبوس ومینی بوس هستند ویا تا کنون  با وانت بار های شخصی بنزین خور، تردد می کردند سهمی خواهند داشت؟واز رهگذر این صرفه چوئی وسیله نقلیه عمومی در اختیارشان قرار می گیرد ؟ویا باید در روستاها بمانند؟  

برای کشاورزان ودامداران بویزه در مجتمع های دامداری که برای حمل روزانه شیر تولیدی دچار همین مشکل هستند و افزایش کرایه ها هم اکنون فشار زیادی را به آنها تحمیل کرد و این افزایش و افزایش قیمت خوراک می رود که دامداری را به تعطیلی به کشاند.چه تسهیلاتی در نظر گرفته شد ؟

 بجز تهران و احتمالا شهرهای بزرگ که ازشانس افزایش ناگهانی اتوبوس و ظرفیت مترو بر خوردار بوده، در ناوگان حمل ونقل عمومی شهرهای کوچک تغیری بوجود نیامد و یحتمل با تمام شدن سهمیه ها و عدم امکان تردد خودروهای شخصی شرکت ها ی اتوبوسرانی این شهرها توان جابجائی همه مسافران را نخواهد داشت .شهرهای فاقد شرکت های اتوبوسرانی بخصوص با باز گشائی مجدد مدارس چه وسیله ای را جایگزین خواهند کرد ؟خانواده های دارای بیماری خاص که مجبورند کرارابین مطب ها و داروخانه ها تردد نمایند و دارند گان مشاغل سیار بعد از اتمام سهمیه بنزین مورد نیاز را چگونه تا مین نمایند ؟

بهرحال موارد اینچنینی کم نیستند و ضرورت دارد  تدابیرلازم اندیشه شود تا منافع این اقدام با ابتلا به مشکلات دیگری نظیر مهاجرت و بیکاری و قاچاق و بازار سیاه و دهها مفسده دیگر ضایع نشود.

قیل وقال خود کفائی  گندم اگر بدون شعار زدگی و تعصب ورزی سیاسی تجربه خوبی است !برای دست یافتن به خود کفائی گندم که خواسته و آرزوی قلبی هر ایرانی است به سایر محصولات و تولیدات کشاورزی لطمه نزدیم ؟از واردات گندم  بی نیاز شدیم اما کشور محتاج چند محصول دیگر شد ؟ مناقع و مضرات این سیاست و استراتزی محاسبه شد ؟ بهای ابن موفقیت چقدر می باشد؟

شاید تاکید صدر، پشنهادی بودن مطلب را بنمایاند اما تصریح می کنم که حرفی بر نفس موضوع نیست ،و دست مریزاد ،اما انتظار این است که برای مناطق روستائی نیز برنامه ریزی کرد و همانطور که یکباره چندین هزار دستگاه اتوبوس  به شهر ها داده می شود به روستا ها هم توجهی شود و اگر نمی توان به همه روستاها وسایل عمومی مناسب داد لااقل و عچالتا بصورت مجتمع روستائی ، یکدستگاه  مینی بوس پیش بینی شود،تا آنها که ادعا می شود این مهم برای احقاق حقشان اجرا شده مزه عدالت را بچشند. 

قاسمیhttp://www.jameshaydaei.blogfa.com/


نظرات:
?
?

اخرين مطالب